YKS-DİL YDT (Yabancı Dil Testi)  sınavına üniversitelerin yabancı dil bölümlerini tercih edebilmek amacıyla girdiği bir yabancı dil sınavıdır ve ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. Liseden mezun  durumunda olanlar veya liseden mezun olmuş tüm öğrenciler YKS-DİL sınavına girebilirler. Yabancı dil bölümlerinden herhangi birinde eğitim almak için girmesi gerektiği ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavıdır. YKS Dil sınavı toplamda 80 sorudan oluşmakta ve 120 dk sürmektedir.

İstediğin üniversite ve bölümde yer almak için alanında uzman eğitmenler, sınava özgü nitelikli yayınlar İzmit Dil Akademi olarak kapsamlı eğitim modeli ile eğitim vermekteyiz.

Her yıl Türkiye derecesi çıkartan Uzman eğitim kadromuzla  YKS-DİL kapsamlı video ve online eğitim destekli müfredatımızla, pratik soru çözüm taktikleri ve okuma parçalarındaki ana konu ve kelime sorularındaki isabetli sunumlarıyla istediğiniz bölümü okumanızı sağlıyor.

Okuma, kelime ve Dil bilgisi bakımından belli bir seviyeye gelmiş öğrenciler için bir sonraki aşama sınav bölümlerine ve sorulara yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Hedefe ulaşabilmek için, öğrencilerin sınavda sorulan soru tipleriyle ilgili Sınav soru tiplerine yönelik yaprak testler, çıkmış sorular, özgün sorular verilmekte ve gerekli soru çözüm teknikleri öğrencilere derslerde anlatılmaktadır.

Menü