Küreselleşen dünyada bir şirketin İngilizceyi kullanmadan ayakta kalması neredeyse imkansızdır. Büyükten küçüğe birçok uluslararası şirket ofis dili olarak İngilizceyi kullanır. Yerli ve yabancı şirketler işe alımlarda İngilizce bilen adaylara öncelik tanır, çalışanlarının İngilizce dil becerilerini geliştirmelerini talep eder. İngilizceyi etkili kullanmak rekabetçi iş koşulları düşünüldüğünde artık bir lüksten çok elzem bir ihtiyaçtır. İzmit Dil Akademi farkı ile iş İngilizcesi kalıplarını bilmek sizi bu yarışta öne geçirecektir.

Bir sektörde profesyonel hayata adım atmış herkesin en önemli gereksinimlerinden bir tanesi, “iyi bir iş İngilizcesine” sahip olmak. İyi bir iş İngilizcesi size birçok artı sağlar, her şeyden önce o artılara bir göz atalım:

Devlet memurları için İngilizce bilgisinin yüksek olması terfi, daha yüksek maaş, daha ciddi bir konum demektir.

Özellikle asker ve polislerde, yabancı dil bilgisi üst düzeyde olan birisi, çeşitli sınavlarla bunu kanıtladığı taktirde dış görev alabilmektedir. Dış görev alan personele bu dil tazminatı olarak da yansımaktadır.

Kendi işinizle ilgili dünyada neler oluyor, neler bitiyor takip edebilirsiniz. Dünyada olan biteni takip eden bir profesyonel, kendi mesleği ile ilgili daha çok bilgi sahibi olur, daha vizyoner bir bakış açısına sahip olabilir ve bu sayede hem kendine, hem de bağlı çalıştığı yere bir şeyler katar.

Bir problemi çözmek istediğinizde, İngilizce içeriğin çok ciddi olduğu internet ortamında rahat bir şekilde sorununuzu çözebilirsiniz. En basitinden, Quora gibi siteler aracılığı ile bir probleme anında yanıt bulabilirsiniz. Kısacası İngilizce, iş İngilizcesi herkes için önemli, herkese lazım olan bir donanım!

Menü