Yabancı dil öğrenirken gramer nasıl çalışır?

Yabancı dil öğrenirken gramer nasıl çalışır hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dil, taklit ederek öğrenilir. Diksiyon konusunda yapabileceğiniz tek şey, yabancılarla bir arada olmak, onlarla konuşmak ve onlar gibi konuşmaya çalışmaktır. Aksi halde diksiyonunuz anadilinizin karakterine yakın bir hal alacaktır ki, İngilizcenin bu sebeple yüzlerce aksanı vardır.

Eğer kendinizi İngilizce okumak ve yazmak konusunda ilerletmek istiyorsanız öncelikle okumaktan başlamalısınız. Çünkü yazma becerinizin gelişmesi ne kadar okuduğunuzla doğru orantılıdır. Okumaya basit hikâye kitaplarından başlayabilirsiniz. İlk aşamada yanınızda bir sözlük bulundurun. Ama sözlüğünüz İngilizce – İngilizce olursa çok daha çabuk kavramanızı sağlayacaktır.

Dünya klasikleri, kitap arkaları, gazeteler, internet siteleri, e-postalar, sosyal medyada gördüğünüz her şey, yiyecek kutuları; eğer İngilizceyse, hepsini okuyun. Neden mi? Çünkü çoktan bildiklerinizin yanı sıra bu kaynaklar öğrenebileceğiniz bir sürü yeni kelime barındırabilir. Bildiğiniz kelimeleri yeniden görerek kelimelerin farklı kullanım alanlarını öğrenirsiniz. Böylece kelime bilginizi iyice pekiştirirken kendinizi de hızlıca geliştirmiş olursunuz.

Anadili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde yürütülen dersler ise gidip bir ülkede yaşamaktan sonra ikinci sırada ideal öğrenme yoludur. Dili hem günlük kullanım hem de gramer olarak iyi bilen bir Amerikalı ya da İngiliz öğretmen kendi dilini en iyi şekilde ve kalıcı öğrenme sağlayarak öğretebilir. Bu sürecin yanı sıra, bir de grameri doğru İngilizce öğrenme yolları ile öğrenirsek, teknik ve akademik metinler için yeterli seviyede dil hakimiyetimiz olabilir.

Amerika’da veya İngiltere’de aylar, yıllar boyunca yaşayabilmek pek çoğumuz için mümkün değildir. Bu nedenle ülkemizdeki imkanları en iyi şekilde kullanmamız gerekecektir. Doğru eğitim kurumlarını tercih etmek birinci adım olabilir örneğin. Derslere Native eğitmenlerin girdiği kurumlar doğru birer tercih olacaktır. Bu sayede Amerika’da bulunmasak da, oranın jargonunu bize ilk ağızdan öğretecek birisi ile birlikte olma şansını yakalarız.

Yabancı dil öğrenirken gramer nasıl çalışır hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü