Xsteel programı nasıl öğrenilir?

Xsteel programı nasıl öğrenilir hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

XSteel (güncel adı ile Tekla Structures), inşaat ve yapı endüstrisinde özellikle çelik konstrüksiyon ve betonarme projeleri için kullanılan, projelerde oldukça detaylandırma fırsatı sunan bir 3B Yapı Bilgisi Modelleme (BIM) yazılımıdır. XSteel , kullanıcılara beton veya çelik 3B yapısal modeller oluşturmada ve yönetmede, konsept aşamasından imalata kadar olan süreçte rehberlik eder. Bu sayede Xsteel ile tasarım gerçeğe dönüştürülür.

XSteel  ile her çeşit materyalden her çeşit yapı modellenebilir veya tek bir modelde çeşitli materyaller barındırabilir. Tekla Open API sayesinde, dosya transferi yoluyla  çeşitli analiz ve tasarım paketleriyle iletişim kurabilir. Bu şekilde çizimciler ile mühendislerin aynı proje modeli üzerinde çalışması, dolayısıyla da etkin raporlama ve değişim yönetimi mümkün kılınır.

Xsteel tasarlanmış yapısal bir konstruksiyonu ile genel görünüşler, kesitler, detay resimleri, ileri derecede raporlama, malzeme listeleri ve CNC dosyalarını otomatik olarak üretebilen bütünleşmiş bir çelik konstrüksiyon çizim ve imalat programıdır.

– Xsteel strukturel ve statik analiz problemlerini çözer.3 boyutlu düşünme yeteneğinizi artırır.
– Xsteel 150 civarında otomatik macro birleşim imkanı sunar.
– Çelik konstruksiyon projelendirme teknikleri ve macro kullanımlarının statik açıdan değerlendirilme imkanını sağlar.
– Yapısal çelik hakkında genel bilgiler (çelik cinsleri, çelik mukavemetleri , civata ve profil cinsleri v.s. ) öğrenmenizi sağlar.
– Hangi raporu veya resmi ne zaman istersiniz alabilme imkanı sunar.
– Üç boyutlu modelin ayrıntılı olarak incelenmesine olanak verir.
– Yapı modeli, kullanıcı tarafından elemanların konumundan başlayıp bunlara karşı gelen birleşim tipleriyle ekranda diyaloglu olarak oluşturulur.
– Elemanlar ekranda gerçek kesitler olarak görüntülenir ve işlenir. Bu ise kullanıcının gereksiz işlemler yapmadan, istenen konstrüksiyonu doğrudan üretmesini ve aynı anda modeli geliştirmesini sağlar ve bu nedenle performans kaybı olmadan çok büyük çelik yapı sistemlerini hızla idare edebilir.
– Çok sayıda malzeme listeleri ve raporlar her an kullanılmaya hazır bilgi tabanından kolayca üretilir.

Ağır yapıların ayrıntılı çelik için, çözüm tasarımı tekla yapılara bağlıdır. XSteel gelişmiş 3D tasarım yazılım mükemmel çelik detaylandırma çözümleri için geçerli olan bazı benzersiz özelliklere sahiptir.

Tüm bu özellikleri ve çok daha fazlası ile, tekla yapıların tasarımı çözüm dünyada ayrıntılı çelik için tercih edilen bir tasarım aracı olduğunu oldukça açıktır.

Xsteel programı nasıl öğrenilir hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü