İzmit yökdil hazırlık kursu

İzmit yökdil hazırlık kursu hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınavı soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sınava, yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

Her şeyden önce belirtmek isteriz ki İngilizce, bir iki ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenilecek bir şey değildir. İngilizceyi öğrenmek bir zaman ve birikim gerektirir. Sınava ilk girişinizde alacağınız puanlar motivasyonunuzu etkilemesin. Çünkü biliyorsunuz ki motivasyon verimli ders çalışmayı etkileyen en önemli olgulardan biridir. Bunun için hedeflerimizi bilmeli, kendimizi psikolojik olarak bu duruma hazırlamalıyız ve en önemlisi düzenli ve disiplinli olarak çalışmamızı sürekli hale getirmeliyiz.

Ön Hazırlık Grubu: Bu grup İngilizceye yeni başlayanlar ya da uzun süre İngilizceyle ilgilenmemiş olan adaylar için hazırlanmıştır. Ön Hazırlık grubunda İngilizceye sıfırdan başlanır. En temel bilgiler, gramer yapıları, kelime çalışmaları ve temel collacation çalışmaları gerçekleştirilir. Açıkça söylemek gerekirse bu grupta adaylar bir sonraki seviyede alacağı İngilizce eğitimi için hazırlanmaktadır.

-YÖKDİL Hazırlık Grubu: YÖKDİL;Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olarak 3 farklı alana ayrılmaktadır. Her üç alanda yapılan sınavlar eş değer olup, adaylar kendi disiplinleri ve yetkinliklerini dikkate alarak hangi alandaki sınava girmek istediklerine kendileri karar verecektir. Elde edecekleri puan lisansüstü eğitim ve doçentlik başvurusunda alana bağlı olmaksızın kullanılabilecektir. Gireceğiniz alana göre seçtiğiniz YÖKDİL Hazırlık grubunda temel gramer bilgisinden başlayarak, detaylı soru tipi analizleri, soruların çözüm yolları gibi YÖKDİL’e eksiksiz hazırlanmanızı sağlayacak tüm çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu grupta alana özgü okuma, çeviri, kelime ve collocation çalışmaları da yapılmaktadır.

YÖKDİL’de ilk 20 soru kelime ve gramer bilgisinin ölçüldüğü bölümdür. Bunların 6 tanesi kelime bilgisini; 14 tanesi gramer bilgisini ölçmektedir. Kelime sorularının 1 tanesi phrasal verb diğerleri normal kelime sorularıdır. Gramer bölümünde hangi konudan kaç adet soru sordukları her dönem değişebilmektedir.

Cloze test’te tıpkı ilk 20 soru gibi kelime ve gramer bilgisi ölçülmektedir ve 10 sorudan oluşur.

Cümle tamamlama soruları, YÖKDİL’de karşılaştığımız cümle tamamlama soruları hem okuduğunu anlama hem de gramer bilgisinin değerlendirildiği soru tipidir.  11 sorudan oluşur.

İzmit yökdil hazırlık kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü