İzmit almanca eğitimi veren kurumlar

İzmit almanca eğitimi veren kurumlar hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dünya genelinde 40 ülke ve 150 milyon’a yaklaşık kişi Almanca konuşuyor. Avrupa konseyinin yürürlükteki üç dilinden birisi ve Avrupa Birliğinin 23 dilinden birisi Almancadır. Almanca İngilizceden sonra internetin ikinci resmi dili olarak kabul görür.

Almancayı resmi dil olarak kullanan ülkeler: Avusturya, İsviçre, Belçika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Lüksemburg. Almancanın konuşulduğu diğer ülkeler: Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Fransa, İsrail, İtalya, Kazakistan, Namibya ve Amerika.

Türkiye’de de birçok okulda ilköğretim, lise ve üniversitelerde Almanca ilk dil olarak öğretiliyor. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla Türklerin en yoğun olduğu ülkelerin başında Almanya geliyor.

Tüm Almanca eğitim seviyeleri için geçerli olan sözlü ve yazılı deneme sınavları yapılır. Deneme sınavlarının amacı; öğrencinin gelişimini izlemek, eksik yanlarını tespit etmek ve hedefleri doğrultusunda Almanca Dil eğitimini başarıyla tamamlamaları için, çözümler bulmak ve öğrenciye daha kaliteli bir Almanca Dil eğitimi hizmeti vermektir.

Bugüne kadar İzmit Dil Akademisinden Almanca kursu eğitimi alan öğrencilerimize Almanca konuşturduk ve “Aile Birleşimi Kursu” alan birçok öğrencimizi başarılı puanlarla Almanya’ya yolcu ettik.

Almanca dil kursu A1 A2 B1 B2 C1 C2 olmak üzere 6 temel seviyeden oluşmaktadır.

Almanca Dil Kursu, A1 Başlangıç – A1 seviyesinde somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve bunlarla kendini ifade edebilir.

A2  – A2 seviyesinde dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir (ör. kişinin kendisiyle ilgili, ailesiyle, alışverişle, iş ve yakın çevre ile ilgili bilgiler).

B1  – B1 Almanca dil kursu Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun başlıca önemli noktalarını anlayabilir.

B2  – B2 seviyesinde Somut ve soyut konulardaki zor metinlerin içeriğini ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir. Sıradan bir sohbette anadilinde konuşan birisi ile her ikisinin de fazla zorluk çekmeyeceği kadar spontane ve akıcı bir şekilde anlaşabilir.

C1  – C1 seviyesinde çok farklı alanlarda çok zengin içerikli uzun metinleri anlayabilir ve mantıksal bağlantılar kurabilir. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade eder ve belirgin bir şekilde sık sık bilmediği/hatırlayamadığı bir kelimeyi aramaz.

C2 – C2 seviyesinde duyduğu ve okuduğu her şeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir,bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde sunabilir.

İzmit almanca eğitimi veren kurumlar hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü