İspanyolca nasıl öğrenilir?

İspanyolca nasıl öğrenilir hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dünyada İngilizce dilinden sonra en çok konuşulan ikinci resmi dil İspanyolcadır. İspanyolcanın dünyada 610 milyona yakın insanın aktif olarak konuştuğu bilinmektedir. İspanyolcayı resmi dil olarak kabul eden başlıca ülkeler arasında İspanya, Avrupa Birliği Birleşmiş Milletler, Arjantin, Bolivya, Dominik Cumhuriyeti, Kolombiya, Meksika, Venezuela ve peru olmak üzere İspanyolca konuşulan birçok ülke bulunmaktadır. İspanyolca dil kursuna başladığınız zaman dil yapısında Fransızca ve İtalyanca ile bir benzerlik olduğunu görebilirsiniz.

İspanyolca Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri koluna mensup olduğu için bu kategorideki diğer diller olan Fransızca ve İtalyanca’yla benzerlik taşımaktadır. Ama en çok benzerlik Portekizce iledir. Bu dillerden birini bilen, diğer dili de ufak bir pratikle konuşabilir. Farkların daha çok telaffuzda olmasından dolayı yazılı metinlerde bir dili bilen diğerini anlarken, konuşmada anlaşamayabilirler. Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde bu iki dilin karışımından oluşan karma dil ile konuşulur.

İspanyolca öğrenmenin bu matematiksel yapısı, sıfat ve zarfların kısaltma amaçlı olarak yüklem sonuna eklenmesi, tüm zamanlar için ayrı çekim şekli ve dilek kiplerinin kullanılması gibi zorlukları vardır. Ayrıca günlük dilde sık kullanılan hemen hemen tüm fiiller, tüm zamanlar için düzensizdir ve bunları düzensiz halleriyle ezberlemek gerekir. Belli kuralları dışında yazıldığı gibi okunan ve okunduğu gibi yazılan bir dildir.

Diğer dillerde olduğu gibi İspanyolca’nın da özünü kelime hazinesi oluşturur. Her kelime dili oluşturan birer tuğla gibidir ve öğrendiğimiz yeni kelimeler kendimizi daha iyi ifade etmeye, karşımızdaki ile daha iyi iletişime geçebilmemize yardımcı olur. Bu yüzden her fırsatta yeni kelimeler ezberleyip, kelime hazinenizi genişletmeye devam etmelisiniz.

İspanyolca her yönden çok büyük avantajlar sunan bir dil. 30 ülkede 405 milyon insanın ana dili olmanın yanında, ikinci yabancı dil olarak da en çok konuşulan dil.

Öğrendiğimiz kelimeleri bu kurallar aracığıyla yapılandırıp, cümleler haline getirmekteyiz. Bu yüzden dilbilgisi(gramer) çalışmalarını ihmal etmemelisiniz.

İspanyolca yazıldığı gibi okunan bir dil olması yönüyle, telaffuzu kolay bir dildir. Fakat anadili İspanyolca olmayan insanlar için, bazı sesler ve tonlamalar öğrenilirken biraz zor olabilir. Bu yüzden Youtube üzerinden İspanyolca podcastler, şarkılar ve telaffuz videoları gibi içerikleri dinleyerek dile karşı aşinalığınızı ve öğrenme sürecinizi ciddi oranda hızlandırmanız mümkün.

İspanyolca nasıl öğrenilir hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü