Çocuk ingilizcesi eğitimi ne kadar sürede tamamlanır?

Çocuk ingilizcesi eğitimi ne kadar sürede tamamlanır hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Araştırmalara göre, dil, erken yaşlarda öğrenildiği takdirde daha kolay bir şekilde öğreniliyor. Yabancı dil öğrenme süreci, çocuklarda 12 yaşına kadar devam ediyor. Bu yüzden çocuklara, en geçerli yabancı dil olan İngilizce öğretmek için geç kalmamak şart. Çocukların İngilizceye alışması ve sevmesi için erken yaşlarda yapılan pratik öğretme teknikleri, dile alışma sürecinde çocuklara kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda ileriki yaşlar için de İngilizce konuşma kabiliyetini arttırıyor.

İngilizce dil eğitimine 3 yaşından önce başlamak, çocuğun dili öğrenmesinde oldukça etkilidir. Ana dili dışında İngilizce de konuşulan ortamlarda bulunan çocuk her iki dili de rahatlıkla öğrenebiliyor. Bu yüzden bazı noktalara dikkat ederek çocuklara çok erken yaşlardan itibaren, kolay bir şekilde İngilizce öğretilebilir.

0 – 3 yaş arasındaki bebeklere sık sık İngilizce şarkılar ve ninniler dinletilerek, dilin kulağa yerleşmesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda İngilizce konuşulan ortamlarda bebekleri bulundurmak da, dili hafızalarına kaydetmelerine yardımcı olur.

Konuşma yetisi kazanmış bir çocuğa her gün farklı kelime ve fiiller öğretilerek İngilizce dil yetkinliği artırılabilir. İngilizce eğitim seti alınarak, arabada veya evde çocuklara diyalog ve pasajlar dinletilebilir. Böylece çocuk İngilizce konuşulan bir ortamdaymışçasına dil yeteneğini geliştirebilir.

Çocuğa bir kelime öğretilirken birçok kez tekrar etmek, kelimeyi daha iyi öğrenmesine ve hafızasında tutmasına yardım eder. Aynı zamanda durumlarla ilişkilendirilen kelime ve cümleler de çocuğun dil öğrenmesini kolaylaştırır. Çocuk elma yediği zaman, kelimenin İngilizcesini söylemek ve bunu cümle içerisinde kullanmak, görsel ve işitsel hafızayı aynı anda çalıştırarak, dili hızlı öğrenmeye yardımcı olur.

Çocuk ingilizcesi eğitimi ne kadar sürede tamamlanır hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü