Autodesk Inventor programı nasıl öğrenilir?

Autodesk Inventor programı nasıl öğrenilir hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

İnventor, Autocad yazılımının üretici firması Autodesk tarafından geliştirilen Autodesk İnventor Programı, 2B ve 3B mekanik tasarım araçlarını birleştirip süreci hızlandırdığı söyleniyor.Ayrıca veri yönetimi,ürün tasarım kolaylığı faktörleri inventor programı için önemli parametrelerdir.

İnventor programını kullanabilmek makine teknisyenleri,öğretmenleri ve mühendislerinin kariyeri için bir katma değer sağlar.

Inventor, ayrıca 3B modellemeye geçmek isteyen AutoCAD kullanıcıları için süreci kısaltan ve basitleştiren geniş araçlar da içermektedir. Tüm Inventor sürümleri, özellikle 2B mekanik konstrüksiyon resimleri üretimi için gelişmiş araçlar sunan AutoCAD Mechanical yazılımını da içermektedir.

Geometrinin oluşturulmasından çok tamamen tasarımın işlevselliği üzerine yoğunlaşın. Autodesk Inventor, bir tasarımın işlevsel gereksinimlerini tanımlar ve buna göre geometrinin oluşturulmasını otomatik olarak gerçekleştirir. İşlevsellik, gerçek dünya koşullarına göre test edilir. Böylece, imalata geçmeden hatalar görülebilir ve fiziksel prototip gereksinimi en aza iner. Bu da, zaman kazancı ve düşen maliyetler demektir.

Autodesk Inventor’un ilişkisel teknik resim görünüşleri türetildiği modele bağlıdır; modelde yapılan değişiklik otomatik olarak tüm görünüşlere yansır. Otomatik olarak ön, yan, izometrik, detay, kesit ve eğik görünüşler oluşturun. Gerekli tüm detaylandırma işlemleri elinizin altındadır.

Autodesk Inventor Professional’ın gerilim analizi ve simülasyon özelliklerini kullanarak daha kaliteli ürünler üretin ve üretim maliyetini düşürün. Sonlu elemanlar analizi ile modellerin mukavemetini analiz edebilir ve malzeme maliyetlerini düşürebilirsiniz. Dinamik simülasyon özellikleri ile de hareketli sistemlerin gerçek dünya koşullarına göre analizini yapabilirsiniz.

Autodesk Inventor Professional, tüp, boru ve esnek hortum sistemlerinin ve kablo demetlerinin tasarımını sağlamaktadır. Bu tasarımlar, kurallara bağlı olarak oluşturulur ve hatalar en aza indirilir. Tüm Inventor dosyalarında olduğu gibi, boru ve kablo demetlerinden oluşan montajlar model değiştiğinde otomatik olarak güncellenir.

Autodesk Inventor programı nasıl öğrenilir hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü