Almanca öğrenmek zor mudur?

Almanca öğrenmek hakkında bilgi almak için bizlere 0262 319 42 42 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

İngilizce ile karşılaştırıldığında Almanca gerçekten çok daha çetrefilli bir dildir ve ayrıca artikeller gibi de bir zorluğu var demektir. Kurallar sabit değildir ve her konu içerisinde birçok istisna vardır.

Almanca, İngilizcenin türediği ve Avrupa’da en çok konuşulan 2. yabancı dildir. Her ne kadar kaba gibi görünse de Almanca duygu ve düşünceleri ifade etmek için gayet rahat bir dildir.

İngilizce ve Almanca birbirlerini yakın diller, o bakımdan dil bilgisel bazı kuralları anlamanız ve bazı kelimelerin size aşina gelmesi gayet olası. Fakat Almancada mutlaka daha farklı kurallar ve kelimeler var, örneğin türemiş ve birleşik kelimeler oldukça fazla, özetle Almanca her ne kadar İngilizceye benzerlik gösterse de dil bilgisi kuralları ve kelimeler bakımından ayrıştığı noktalar var.

Almanca dil bilgisi başlangıç ve orta seviyelerde mutlaka derslerde üzerinde durulması gereken kurallara sahip. Kullandığınız fiile göre kelimenin artikeli değişebilir, ayrıca cümle ögelerinin sıralanışı mutlaka dikkat edilmesi gereken bir durum.

Bu özelliklere Türkçe ve İngilizce bilenler aşina değildir. Almanca gramerinde 3 farklı gramer cinsi vardır, yani “erkeksi”, “kadınsı” ve “nötr”.

Her çekilebilir kelimenin bir cinsi vardır. Almanca da çekilebilir kelime öğreniyor iseniz onun gramer cinsini de beraberinde öğrenmek zorundasınız.

Tüm çekilebilir kelimeler büyük harflerle yazılır, Mark Twain bile bu fikri çok sevdi. Bunun yanı sıra daha nice mantıklı unsurlar vardır.

Kelimelerin cinslerini ve gramerin 4 hallerini bildikten sonra Almancanın manasını takdir edeceksiniz.

Almanca bileşik sözcükleri ile tanınıyor, yani bu demek oluyor ki, iki ve daha çok kelimeleri yan yana koyarak yeni bir kelime üretebilirsiniz.

Almanca öğrenmek hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü